+90 (212) 222 68 38

5.Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi Sona Erdi

5.Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi Sona Erdi

5. Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi 06-08 Şubat 2015 tarihleri arasında Antalya Akka Antedon Otel’de gerçekleştirildi. Kozmetik Hammaddeleri ana teması ile gerçekleştirilen kongreye Sağlık Bakanlığı Temsilcileri, üniversitelerin değerli bilim insanları, kozmetik sektörü uzmanları ve çalışanlarından ilgi çok büyüktü.
KONGREDE İLK GÜN
5.Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu kongresi 06 Şubat 2015’te Kongre Başkanı Kimyager Levent Kahrıman’ın açılış konuşması ile başladı. Sponsorlara plaket verilmesinden sonra 5. Kozmetik kongresinin ilk oturumu Dr. Ecz. Evren ALĞIN YAPAR’ın başkanlığında “Kamuda Kozmetik” oturumu ile başladı. Kozmetik faaliyetleri, projeleri, eğitimleri, denetimleri konularını içeren oturumda Sağlık Bakanlığı katılımcıları kozmetikteki yeni yasal düzenlemelerden bahsetti. Kongrenin ilk günü açılış kokteyli ile son buldu.

KONGREDE İKİNCİ GÜN
Kongrenin ikinci günü ilk oturum Doç. Dr. Esvet Akbaş’ın başkanlığında “Kozmetikte Ar-Ge ve İnovasyon” oturumu ile başladı. Kozmetik sektöründe sürdürülebilirlik, kozmetik hammadde kaynakları, kozmetik hammadde teknolojisi başlıklı oturumlar ile devam eden kongrenin ikinci günü sektörel sorunları değerlendirme paneli ile son buldu. Kongrenin ikinci gününde Workshop etkinlikleri yoğun ilgi gördü.
KONGRENİN SON GÜNÜ
“Kozmetik Ürün Standardizasyonu” temasını içeren üçüncü gün “Kongre Değerlendirme Oturumu” ile devam etti. Poster ödülleri verilmesi ve kongre görevlilerine Teşekkür Belgeleri’nin takdim edilmesi ile 5. Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi sona erdi. (Ayşen Gedikoğlu – Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi)

(null)

14 Şubat 2015
5.Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi Sona Erdi için yorumlar kapalı
916 kez görüntülendi