+90 (212) 222 68 38

İstanbul’da Yeni CLP Yönetmeliğine Uygun Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi ve Sınavı 12-16 Ocak 2016

İstanbul’da Yeni CLP Yönetmeliğine Uygun Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi ve Sınavı 12-16 Ocak 2016

[divider]EĞİTİM İÇERİĞİ[/divider]

[…”13.12.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Zararlı Maddelere ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik 5.Maddesi 13. bendinde;

“Güvenlik bilgi formları, güvenlik bilgi formlarının hazırlanmasına ilişkin personel belgelendirmesi konusunda akredite olmuş kuruluş tarafından belgelendirilmiş kişilerce hazırlanır. İthalatlarda da güvenlik bilgi formları, aynı niteliğe sahip kişilerce hazırlanır denmektedir.”…]

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı eğitimi ve TÜRK AKREDİTASYON KURUMUNDAN (TÜRKAK) Akredite olan NBCCERT tarafından sınav açılmaktadır.

Türkiye’nin Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) hazırlama konusunda lider kuruluşu olan NBCCERT işbirliği ile verilen eğitim sonrası yapılacak sınavda başarılı olanlar GBF Hazırlayıcısı Sertifikası alacaklardır.

Eğitime tam katılım sağlayanlara “Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcıları Eğitimi” Katılım Sertifikası verilecektir.

Sınavda Başarılı olanlar (100 puan üzerinden 70 puan ve üstünde alanlar) TÜRKAK akrediteli “Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı” Sertifikası almaya hak kazanacaklardı.

 

[divider]KAYIT[/divider]

Ücret : Kimder Üyesi 1000TL+KDV

Kimder üyesi olmayan 1100TL+KDV

Başvuru için iletişim bilgileri 0224 246 40 84/Kübra AKTÜRK

Mail: info@maviyesilkalie.com

[divider]BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER[/divider]

DİPLOMA FOTOKOPİSİ

NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

BAŞVURU ÜCRETİ MAKBUZU/DEKONTU

TECRÜBE ŞARTI ARANAN ADAY İÇİN, KİMYA VE/VEYA ÇEVRE KONULARINDA SAHİP OLDUĞU İŞ TECRÜBESİNİ GÖSTERİR BELGE/BELGELER

 

[divider]KİMLER KATILMALI[/divider]

Öğrenim : Aday en az lise mezunu olmalıdır.

Toplam İş Deneyimi : Yurt veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayan, Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı sınavına katılmak isteyen adayların öğrenim durumları ile ilişkili olan aşağıda belirtilen iş tecrübesi şartını sağlamaları gerekmektedir.

Lise;

– Lise mezunu adaylardan 5 yıllık,

– Kimya Meslek Lisesi, Çevre Sağlığı Meslek Lisesi, Kimya Teknik Lisesi ve bunun gibi konuyla ilgili lise düzeyi eğitim kurumlarında eğitimlerini tamamlayarak mezun olan, meslek lisesi mezunlarından 3 yıllık,

– Teknik lise mezunlarından 2 yıllık,

kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol vb. bölümlere ait iş tecrübesi aranır.

Ön lisans;

Kimya, Kimya Teknolojisi, Petrokimya, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi, Çevre Sağlığı, Biyokimya, Boya Teknolojisi, Kozmetik Teknolojisi, İş/İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği veya kimya bilimi ile ilgili eğitim konularına müfredatında en az bir yarı dönem yer verilen ön lisans eğitim kurumlarında 2 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan, başvuru sahiplerinden en az 1 yıllık kimya sektörü üretim, laboratuvar kalite kontrol vb. bölümlere ait iş tecrübesi aranır.

Lisans;

Yurt veya yurt dışında, Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Teknolojisi, Petrokimya, Biyokimya, Kimya Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Çevre Sağlığı, Tekstil Mühendisliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği veya eğitim müfredatında temel kimya eğitimine yer veren lisans eğitim kurumlarından mezun olan, başvuru sahiplerinden iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

Yüksek lisans, doktora, doçent, profesör;

Lisans eğitimini tamamlayıp, yüksek lisansını, doktorasını, doçentliğini, profesörlüğünü kimya bilimi ile ilgili konularda yapan adaylardan iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar : Adaydan özel bir şart aranmamakta olup, bazı kimyasallara karşı olabilecek hassasiyet (örneğin alerji gibi) sonucu meydana gelecek durumlardan başvuru sahibi sorumludur.

 

[divider]EĞİTMENLER[/divider]

Kim.Makbule ÇETİN

Sınav Sorumlusu Ve Değerlendiricisi

Kübra AKTÜRK

 

[divider]EĞİTiM GÖREVLİLERİ[/divider]

Kübra AKTÜRK

0224 246 40 84

info@maviyesilkalie.com

 

19 Ekim 2015
İstanbul’da Yeni CLP Yönetmeliğine Uygun Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi ve Sınavı 12-16 Ocak 2016 için yorumlar kapalı
693 kez görüntülendi