+90 (212) 222 68 38

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi(TMGD)

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi(TMGD)

kimder - neris

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi(TMGD)  vermekte olan NERİS Eğitim&Danışmanlık ayrıca İngiltere Ulaştırma Bakanlığı (Department for Transport) tarafından FTA onaylı uluslar arası geçerliliğe sahip Dangerous Goods Safety Advisers (DGSA) belgesine ve Türkiye Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmiş olan TMGD belgesine sahip uzman kadrosuyla Türkiye genelinde ilgili firmalara danışmanlık yapmaktadır.

Avrupada ADR regulasyonları olarak bilinen, Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ülkemizde uygulanmaya başlanmıştır. 24/10/2013 tarihli ve 28801 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğine göre 30 Haziran 2015 itibariyle TMGD bulundurma zorunluluğu olan işletmeler, Tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler ile toplam araç taşıma kapasitesi elli ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmelerini, Miktarına bakılmaksızın ADR Bölüm 1.1.3.6.3’te yer alan tablodaki taşıma kategorisi sıfır olan tehlikeli maddelerle iştigal eden ve tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan, gönderen, paketleyen, yükleyen ve dolduran olarak faaliyette bulunan işletmeleri kapsar.

30 Haziran’a kadar Türkiye’nin yaklaşık 50 000 danışmana ihtiyacı vardır. Firmalar,  zorunlu olarak, tehlikeli madde faaliyet belgesi alarak,T.C Ulaştırma Bakanlığına kayıt yaptırmaktadır. Sınavı kazananların isimleri bakanlığın sitesinde açıklanmakta ve firmalara danışman bulabilmek için kolaylık sağlamaktadır.

 

İLETİŞİM:

Adres: İsmet Kaptan Mah. 1372 sok. Nükhet Hanım iş Merkezi 15/43

Çankaya / İzmir

Tel: 0232 502 01 79

www.turkiyetmgd.com

17 Mart 2015
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimi(TMGD) için yorumlar kapalı
872 kez görüntülendi