+90 (212) 222 68 38

1.Uluslararası Malzeme ve Polimer Kongresi

1.Uluslararası Malzeme ve Polimer Kongresi

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektörün Uzman ve Temsilcileri;

Son elli yıl içerisinde malzeme ve polimer biliminde önemli gelişmeler olmuş insanlığın refahı ve sürdürülebilir bir gelecek için çevresel yıkımlardan uzak ve yüksek yaşam kalitesi hedef edinilmiştir ve bunun yansıması olarak da günlük yaşamımıza daha fazla miktarda yeni ve fonksiyonel malzemeler katılmıştır. Bu sürecin önümüzdeki uzun yıllar boyunca da artarak devam edeceği gerek sektörel, akademik paydaşlar gerekse de son kullanıcılar tarafından öngörülmektedir.

Bu nedenledir ki Araştırma ve inovasyon hedefli çalışan bilim insanları ve üretimi sağlayan Ekonomik başarıyı, çevresel koruma ve sosyal sorumluluk odaklı endüstriyi, güçlü birer paydaş haline getirmeyi hedefleyen Kimyagerler Derneği, bu konuda bir toplantı organize etmeye karar vermiştir. Bu amaç için ülkemizden Kimyagerler Derneği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Koordinatörlüğünde Pristhina University (Kosovo), University Polytechnic of Tirana (Arnavutluk), Mother Teresa University (Makedonya), Tetova University (Makedonya) ve University of Tuzla Bosnia and Hersegovia (Bosna Hersek) ortak organizasyonu ve sektörel katkılar ile bu etkinlik düzenlenecektir.

Bu kongre Uluslararası Katılımlı bir kongre olup, Posterinizi isterseniz “Kısa sözlü sunum” olarak da sunabilirsiniz. Kısa sözlü sunumlar, uluslararası bir çok kongrede uygulanmaya başlanan yeni bir sunum tekniğidir. Bu şekilde yapılacak olan sunumlar poster saatlerinde “poster” olarak sergilenecek, izleyicilerle tartışılacak ayrıca kongre tarafından belirlenen bir zaman diliminde sözlü olarak sunulması sağlanacaktır. Bu sunumlara “Sözel sunum belgesi” verilecektir.

Bu etkinlik süresince farklı ülkelerden katılımcıların bir araya gelerek bilgi paylaşımlarının ve çeşitli ortaklık imkanlarının değerlendirileceği düşünülmektedir. Kongre süresince bilimsel aktivitelerin yanı sıra etkileşimi daha verimli kılmak için organizasyon komitesi tarafından nitelikli bir sosyal etkinlik programı da hazırlanmıştır.

İlgi duyan herkes derneğimiz tarafından bu etkinliğe davetli olup, detaylı bilgiyi iscmp.org adresinden bulanabilir.

Kimyagerler Derneği

Yönetim Kurulu

03 Nisan 2017
1.Uluslararası Malzeme ve Polimer Kongresi için yorumlar kapalı
874 kez görüntülendi