+90 (212) 222 68 38

9. Kozmetik Kimyası,Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi 22-24 Şubat 2019 Tarihleri Arasında Antalya’da başarıyla gerçekleşti.

9. Kozmetik Kimyası,Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi  22-24 Şubat 2019 Tarihleri Arasında Antalya’da başarıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmalarını Titck – Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sağlık Baş Denetçisi  Sayın Fatih TAN , Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Sayın Recep USLU,  Kozmetik Ürünler Dairesi Bşk. Kimyager sayın Yücel DENER, Kimyagerler Derneği Genel Başkanı Sayın ikram CENGİZ  ile Kongre Başkanı Sayın Prof. Dr. Çiğdem YOLAÇAN yapmıştır. 19 konuşmacı , 15 sözel ve 30 posterin sunulduğu ve 700 kişiden fazla katılım ve 38 Sponsorun destek sağladığı kongrede 3 adet workshop, 1 Adet Atölye Çalışması ve 2 adet Kurs düzenlenmiştir.

Ayrıca Kongrenin son gününde poster bildiriler arasından ödül jürisi tarafından yapılan değerlendirmede aşağıdaki çalışmalara ödül verilerek kapanış yapılmıştır.

Birincilik Ödülü

Tasarlanmış MicNo-ZnO Partiküllerinin Güneş Kremi Formülasyonlarındaki Mikrobiyolojik Etkinliği ile Rasime Demirel‘e

İkincilik Ödülü

Kozmetik Alanında Kullanılabilecek Hyaluronik Asit Üretilebilirliğinin Enterococcus Spp. İle Araştırılması ile Yasemin Karasu‘ya

Üçüncülük Ödülü

Çoklu Emülsiyon Teknolojisi İle Geliştirilmiş Anti Perspiran Formülü ile Didem Ayşe Alabaz‘a verilmesi uygun görülmüştür.

 

25 Şubat 2019
9. Kozmetik Kimyası,Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi 22-24 Şubat 2019 Tarihleri Arasında Antalya’da başarıyla gerçekleşti. için yorumlar kapalı
358 kez görüntülendi