+90 (212) 222 68 38

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencileriyle “GELENEKSEL KİMYA BAYRAMI” Kutlamaları

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencileriyle “GELENEKSEL KİMYA BAYRAMI” Kutlamaları

Kimyagerler Derneği Ege Şubesinin de sponsoru olduğu, Sayın Prof. Dr. Yeşim Gül SALMAN’ın önderliğinde Genç Kimyagerler Topluluğunun düzenlemiş olduğu “GELENEKSEL KİMYA BAYRAMI” etkinliği Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünde gerçekleşmiştir. Kimyagerler Derneği Ege Şubesi Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Dr. Kimyager Tuğberk Nail DİZDAŞ’ın değerli katkılarının yadsınamaz olduğu etkinlikte: Bölüm öğrencileri, Ege Üniversitesi’nin değerli mi değerli eski ve yeni öğretim üyeleri, kimya sektörünün ileri gelenleri bir araya geldi. Derneğimizin kurucularından Sayın Prof. Dr. Gürel NİŞLİ’nin de ağırlandığı etkinliğe, Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Burak ARSLANTAŞ, yönetim kurulu üyelerimizden Sayın Doç. Dr. Özgür ARAR ve Sayın Dr. Kimyager Sermin ÖNENÇ, denetim kurulu üyelerimizden Sayın Ali Can ÇÖRDÜK de katılım sağladı.

Program akışında yer alan etkinlikler öğrencilerin hem öğrencilik hayatları için hem de ileride atılacakları meslek hayatları için manidar ve neşeli nitelikteydi. Program akışında yer alan önlük giyme töreni; öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarındaki ilk adımlarını şevklendirirken kimya sektöründen katılım sağlayan değerli meslektaşlarımızın söyleşileri; gençlerin mesleğin ehemmiyetini kavraması açısından büyük önem arz etmekteydi.

Televizyon dünyasından tanıdığımız, Survivor yarışmasıyla ününe ün katan oyuncu, sunucu ve eski manken Alp KIRŞAN, söyleşisiyle eğlenceli ve öğretici bir deneyim olarak etkinliğin akışında yer aldı. Eğlence, Ege Üniversitesinin dans topluluğu olan “ESODANS” grubunun dans gösterileriyle ve Ege Üniversitesi müzik topluluğu “SEPYA THE BAND” grubunun şarkılarıyla devam etti.

Kimyagerler Derneği Ege Şubesi olarak gençlerin ruhları beslenirken bedenlerini unutmak olmaz dedik: Etkinlikteki mangal partisi; Kimya Bayramımızın manidar, neşeli geçmesinin yanı sıra doyurucu olmasını da sağladı…

Kimya Bayramımızı kutlar emeği geçen tüm öğrencilerimize, hocalarımıza, meslektaşlarımıza ve Ege Üniversitesi Genç Kimyagerler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mert Can AVCI’ya teşekkür ederiz.

10 Mayıs 2024
Ege Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencileriyle “GELENEKSEL KİMYA BAYRAMI” Kutlamaları için yorumlar kapalı
7 kez görüntülendi