+90 (212) 222 68 38

Sosyal Medyada Biz}

Üyelerimize Özel

Üyelerimize Özel %20 İndirim

Hospitadent’ten size ve birinci derece yakınlarınıza % 20 indirim

TÜMÜNÜ GÖR

Kimyagerler Derneği Marmara Şube Başkanı Sayın İkram CENGİZ Çanakkale’de “Kimyagerlerin Sorunları” başlıklı konuşma yaptı.

Kimyagerler Derneği Marmara Şube Başkanı Sayın İkram CENGİZ Çanakkale’de “Kimyagerlerin Sorunları” başlıklı konuşma yaptı.

Kimyagerler Derneği Marmara Şube Başkanı Sayın İkram CENGİZ 25 Ağustos Salı günü  Çanakkale’ de düzenlenen ve davetli konuşmacı olarak katıldığı 27.Ulusal Kimya Kongresinde Kimyagerlerin Sorunları başlıklı konuşma yapmıştır.

Konuşmasında;  Kimya endüstrisinin, ulusal ve küresel endüstri içinde merkezi rolünden bahsederken,  bu sektörün direkt insana ulaşabilen ürün oluşturması ve bu ürünlerin de çeşitlilik göstermesi, yani hayatımızın her alanında (ilaç, tekstil, boya, kozmetik, inşaat, plastik, elektrikli eşya, metal, kağıt, otomotiv…) var olması, üretimin her aşamasında kalifiye eleman bulundurma ihtiyacını beraberinde getirdiğini ve bu sebeple kimyagerin, üretim sektörünün en önemli unsurlarından biri, hattâ mimarı olarak karşımıza çıktığından bahsetmiştir.

Ayrıca ülkemizde kimya sektöründe üretimin yıllardır yeterli bir şekilde artmaması ve kimyagerlerin faydaları özel sektör ve kamu kurumları tarafından yeteri kadar idrak edilmemesinden veya görmezden gelindiğini söyleyerek, Kimyagerin sorumlu olması gereken alanlarda yeterli sayıda kimyager kadrosunun ihdas edilmediği üzerinde durmuştur. Konuşmasını genel sorunlarla devam ettirerek önerilerde bulunmuştur.

27 Ağustos 2015
Kimyagerler Derneği Marmara Şube Başkanı Sayın İkram CENGİZ Çanakkale’de “Kimyagerlerin Sorunları” başlıklı konuşma yaptı. için yorumlar kapalı
612 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN