+90 (212) 222 68 38

Kimyagerler Derneğinden Yeni Bir Kongre!

Kimyagerler Derneğinden Yeni Bir Kongre!

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

27-30 Ekim 2018 tarihleri arasında Side Star Elegance Hotel Side/Antalya’da gerçekleştirecek olduğumuz “1st EURASIA BIOCHEMICAL APPROACHES & TECHNOLOGIES (EBAT) CONGRESS”te sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Kongremizde, biyokimya ve ilişkili olduğu birçok disiplinle ilgili biyokimyasal yaklaşımları içeren; protein saflaştırma ve teknolojileri, endüstriyel enzim uygulamaları, moleküler biyokimya, biyomühendislik, biyonanoteknoloji, biyoinformatik, biyofizik, biyoanalitik, biyosorpsiyon, doğal ürünlerin biyokimyası, biyomateryaller ve biyolojik aktivite tayinleri gibi konular ele alınacaktır.

Günümüzde, dünyada, endüstriyel teknolojilerin, gıda, ilaç, ziraat, boya, tekstil, temizlik ve kozmetik başta olmak üzere birçok sanayi dalında biyokimyasal yaklaşımlar dikkate alınarak tasarlanmış sayısız zengin uygulamaları görülmektedir. Bu nedenle, yukarıda bahsi geçen biyokimya tabanlı konularda, alışılagelmiş araştırma stratejisi, yöntemleri ve endüstriyel uygulamalara ek olarak yeni yaklaşım ve uygulamalara da kongre kapsamında değinilmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda, üniversitelerde ve diğer AR-GE birimlerinde filizlenen biyokimyasal yaklaşımların ve endüstrinin bu yaklaşımlardan yola çıkarak tasarlamak istediği teknolojilerin tartışıldığı bir ortamın kongremizde oluşturulması planlanmaktadır. Dolayısıyla, konuyla ilgili fikir, birikim ve ticari beklentilerin paylaşıldığı çok çeşitli sözlü ve poster bildirimlere yer verilecektir.

Kongremizi ülkemizin bir turizm kenti olan Antalya’da düzenleyerek, doyurucu bilimsel programın yanında, antik şehir Side’nin tarihi atmosferinde bir nefes alma fırsatını da sizlere sunmayı ümit etmekteyiz.

Kongremize göstereceğiniz ilgiden ötürü şimdiden teşekkürlerimizi sunarken, 27-30 Ekim 2018 tarihleri arasında sizleri Side/Antalya’da ağırlamanın bizleri mutlu edeceğini bir kez daha ifade etmek isteriz.

Daha fazla bilgi için web sayfamızı, http://www.ebat2018.org adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımla…
Organizasyon Komitesi Adına
Prof. Dr. Ahmet ÇOLAK
Kongre Başkanı

10 Kasım 2017
Kimyagerler Derneğinden Yeni Bir Kongre! için yorumlar kapalı
512 kez görüntülendi