+90 (212) 222 68 38

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü birinci sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü birinci sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Fen ve Edebiyat Fakültesi Türker Taşaltın Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenin açış konuşmasını yapan Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Aktaş, 1993 yılında açılan bölümün tarihçesi hakkında bilgi vererek öğrencilere şu şekilde seslendi: “İyi bir bölümde eğitim alıyorsunuz. Kimya bölümü üniversitemizin ve ülkemizin güzide alanlarından biri. Eğer yabancı dilinizi de geliştirirseniz, mezun olduktan sonra giremeyeceğiniz iş kolu yok. Mezunlarımızdan, sanayi, eğitim ve sağlık gibi çok sayıda sektörde yer alan arkadaşlarımız var.” Kimyagerler Derneği hakkında bilgi veren Kimyagerler Derneği Akdeniz Şubesi Başkanı İbrahim Şahin ise “Biz, 2000 yılında kurulmuş, mesleki çalışmalar yapan ve daha fazla çalışmalar yapmayı hedefleyen bir derneğiz. Unutmayın ki mesleğini savunmayan insan vatanını da savunamaz. Bir sistemi kurup, başına geçmek lazım. Kimsenin sizin yanınıza gelmesini beklemeyin. Kimya bölümü lokomotif bir bölüm, ama kısıtlı kişiyle biz bu işi yapamayız. Biz size yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi. 

Yerli üretimin önemine de vurgu yapan Şahin, “Yerli üretimin ne denli önemli olduğunu pandemi sürecinde daha da iyi öğrendik. Kendi üretim gücümüzle çabalamamız lazım. Aynı zamanda başarıya daha verimli bir şekilde ulaşabilmemiz için özeleştiri yapıp, problem olarak karşımıza çıkan şeyleri çözümlemeliyiz.” diye konuştu.

Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Tabur da öğrencilere, Philip Morris’ in mezar bekçiliğinden şirket sahipliğine uzanan ünlü hikayesini anlatarak mücadelenin ve pes etmemenin önemine vurgu yaptı. Tabur, öğrencilere inanmaktan, çalışmaktan asla vazgeçmemeleri gerektiğini her şeyi başarabilecek güce sahip olduklarını söyledi.

Açış konuşmalarının ardından öğrenciler, beyaz önlüklerini giydi.

12 Aralık 2022
Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü birinci sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi için yorumlar kapalı
107 kez görüntülendi