+90 (212) 222 68 38

5. İlaç Kongresi Ardından

5. İlaç Kongresi Ardından

Değerli bilim insanları,

Bir kongreyi daha geride bıraktık ve bir sonraki kongre için şimdiden hazırlıklara başladık. Kimyagerler Derneği olarak ülkemizde bilim politikalarının oluşmasına, Ar-Ge kültürünün gelişmesine katkı sağlamak maksadıyla değişik kurum ve kuruluşlarda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek ortak bir bilim kültürünün oluşmasına çabalamaktayız. Kimya bilimi ilaç Ar-Ge’sinin her alanında yer almaktadır. Bizler ilaç Ar-Ge’sinin disiplinler arası bir takım çalışması ile başarılabileceğinin farkında olarak kongre hazırlık evrelerinde biyolojiden eczacılığa kadar değişik disiplinlerden bilim insanları ile görüşmekteyiz. İlaç endüstrisinden bilim insanlarının yanı sıra başta TİTCK olmak üzere TÜBİTAK, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü ve TÜSEB ile bir araya gelerek kongreye hazırlandık.

Bir yıllık hazırlığın ardından ilaç Ar-Ge’si ile yolu kesişen gerek akademiden gerekse de endüstriden bilim insanları ile bu kongrede bir araya gelmenin gururunu yaşıyoruz. 5. İlaç Kimyası: İlaç Etkin Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi’ne geçen yıllardan daha yüksek bir ilgi gösterilmiştir. 450 kişinin katıldığı kongrede 40 sözel sunum, 94 kısa sözel sunum ve 153 poster sunumu yapılmıştır.

TİTCK öncülüğünde kongrede “İlaçta yerelleşme politikaları – İlaçta yurtiçi üretimin desteklenmesi politikaları”, “İlaç Arge’sinde yeni yaklaşımlar-Biyoteknoloji-TÜSEB’in Rolü” ve “İlaç sanayinde dönüşüm: yetişmiş insan gücü, kalite, verimlilik, destekler ve teknoloji transferi” alanlarında çalıştaylar yapılmış ve özet çıktılar katılımcılarla paylaşılmıştır. Çalıştay çıktıları bir rapor halinde ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecektir. Ayrıca raporun tamamlanmasının ardından çalıştay sonuçları derneğimizin web sayfasından ve kongre web sayfasından da duyurulacaktır.

Bizleri bu kongrede yalnız bırakmayan sponsorlarımıza ve siz katılımcılara çok teşekkür ediyor ve bir sonraki kongrede buluşmak dileklerimizi iletiyoruz.

Saygılarımızla

Organizasyon Komitesi

10 Nisan 2017
5. İlaç Kongresi Ardından için yorumlar kapalı
657 kez görüntülendi