+90 (212) 222 68 38

7. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi (14 – 17 Mart 2019 / Antalya)

7. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi (14 – 17 Mart 2019 / Antalya)

Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

Kimyagerler Derneği tarafından ilki 2013 yılında düzenlenen “İlaç Kimyası: İlaç Etken Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”, takip eden yıllarda  kesintiye uğramadan yapılmak suretiyle kurumsal bir nitelik kazanmış,  önceki yılların tecrübe birikimi ile katılımcıların eleştiri ve önerileri doğrultusunda kendini sürekli güncellemiş; bu yönüyle ülkemiz adresli yapılan kongreler arasında kaliteden ödün vermeyen yenilikçi özelliklere haiz   marka toplantılardan biri haline gelmiştir. Kongremizin 7’ncisi, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile, 14–17 Mart 2019 tarihlerinde Antalya’da Avantgarde Hotel & Resort’ta “uluslararası” bir bilimsel toplantı olarak gerçekleştirilecek olup  bu hüviyetiyle ülkemiz bilim insanları ile ilaç endüstrisi araştırmacı ve personelinin  diğer ülkelerdeki meslektaşları ile tanışma ve işbirliklerine  imkan hazırlayacaktır.

Bilimsel programda; davetli konuşmalar, kısa sözel sunumlar, poster sunumları ve workshoplar olacaktır. Kısa sözlü sunumlar, poster olarak da sergilenerek daha fazla katılımcı ile karşılıklı paylaşım imkanı sağlanacaktır. Poster sunumlarına ilginin artması ve karşılıklı fikir alışverişi sağlanması amacıyla kongrede her bir poster iki gün boyunca toplam dört saat sunulacaktır ve hakem heyeti tarafından başarılı bulunan posterler ödüllendirilecektir. Bildiri sahipleri, çalışmalarının “Tam Metin” olarak sunulmasını  isterlerse, “kongre makalesi” olarak hazırlanacak tam metin bildiriler, konu uzmanı hakemler tarafından değerlendirilmek koşuluyla  elektronik kongre kitabında yer alacaktır.

Kongrede bu yıl veterinerlik ve zirai ilaçlar alanlarında araştırma ve üretim yapan bilim insanlarının daha aktif görev almaları ve katılımcılarla bilgi ve tecrübelerinin paylaşılması sağlanacaktır. Daha önceki kongrelerde olduğu gibi hem akademide hem de beşeri, veteriner ve zirai ilaç alanlarında çalışan araştırmacı ve uzmanların bir araya gelmesi sağlanarak Proje İşbirlikleri Platformu oluşturulacaktır. 5. ve 6. İlaç Kimyası kongrelerinde çalışılan ve sonuçlandırılan “İlaçta Yerelleşme” çalıştay sonuçlarının gözden geçirilmesinin yanı sıra “Veterinerlik ve Zirai İlaç Alanlarında Yerelleşmeye” yönelik bir değerlendirmenin yapılması planlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarının daha verimli, etkin ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için, bu alanda çalışan özel sektör temsilcileri ve kamu kurum temsilcilerinin bir araya geldiği bir toplantı yapılması amaçlanmaktadır.

Ar-Ge ve üretimde tedarik zincirinin öneminin farkındalığıyla kongrede sektöre ve üniversitelere hizmet veren, kimyasal madde, cihaz ve ekipman tedarikçi firmalarının kongreye sponsor olmalarını ve düzenleyecekleri “workshop”lar ile katılımcıları yeniliklerden haberdar ederek bu kongrenin bir parçası olmalarını diliyoruz.

14–17 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek “Uluslararası 7. İlaç Kimyası: İlaç Etken Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi“nde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

7. İlaç Kongresi

19 Şubat 2019
7. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi (14 – 17 Mart 2019 / Antalya) için yorumlar kapalı
424 kez görüntülendi
Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması
Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması