+90 (212) 222 68 38

Kimyageler Derneği Ege Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi iş birliğiyle “KİMYAGERLİK, MESLEKİ EĞİTİMLER VE KİMYAGERLER DERNEĞİ” semineri gerçekleştirildi.

Kimyageler Derneği Ege Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi iş birliğiyle “KİMYAGERLİK, MESLEKİ EĞİTİMLER VE KİMYAGERLER DERNEĞİ” semineri gerçekleştirildi.

               Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğrencileri için düzenlenen “KİMYAGERLİK, MESLEKİ EĞİTİMLER VE KİMYAGERLER DERNEĞİ” seminerimiz Kimyagerler Derneği Ege Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Kimyager Sermin ÖNENÇ tarafından gerçekleştirilmiştir.

               Katılım sağlayan geleceğin kimyagerlerine; üniversitelerin fen veya fen edebiyat fakültelerinin kimya bölümlerinden mezun olan meslektaşlarımızın, boya endüstrisinden  çimento endüstrisine, petrokimya endüstrisinden polimer endüstrisine, gıda endüstrisinden kozmetik endüstrisine, çevre analiz laboratuvarlarından kalite kontrol laboratuvarlarına kadar bir çok çalışma alanında mesleklerini icra etme imkanlarına sahip oldukları bildirilmiştir.

               Kimya sektörünün, endüstri alanında bu kadar geniş bir yere sahip olması nedeniyle mezuniyet sonrası; iş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetim sistemleri, tehlikeli madde  güvenlik danışmanlığı ve kimyasal değerlendirme uzmanlığı gibi mesleki eğitimlere de ihtiyaç duyulduğunun bilgisi aktarılmıştır.

               Mezun olma aşamasındaki meslektaş adaylarımızı; çalışma alanlarının ve ihtiyaç duyacakları mesleki eğitimlerin neler olduğu, kimyagerler derneğinin meslek hayatları boyunca kendilerine ne gibi katkılarda bulunacağı hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan bu seminerimizin gerçekleşmesinde emeği geçen Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem ÖTER ve seminer düzenleme kurulunda görev alan Prof. Dr. Elif SUBAŞI, Prof. Dr. Raziye ÖZTÜRK ÜREK, Prof. Dr. Serap Seyhan BOZKURT hocalarımıza, bizleri geleceğin Kimyagerleri ile buluşturdukları için Kimyagerler Derneği Ege Şubesi adına teşekkür ederiz.

28 Nisan 2024
Kimyageler Derneği Ege Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi iş birliğiyle “KİMYAGERLİK, MESLEKİ EĞİTİMLER VE KİMYAGERLER DERNEĞİ” semineri gerçekleştirildi. için yorumlar kapalı
12 kez görüntülendi