+90 (212) 222 68 38

Kimyagerler Derneği Ege Şubesi 2018 yılı 7 Nisan Kimya Bayramı Haftasında Meslektaşlarımızla birlikte pek çok etkinlik gerçekleştirdi.

Kimyagerler Derneği Ege Şubesi 2018 yılı 7 Nisan Kimya Bayramı Haftasında Meslektaşlarımızla birlikte pek çok etkinlik gerçekleştirdi.

Sosyal Etkinlik Komite üyelerimizden Melike ERDOĞDU GÜNGÖR ,Mine DİRİL ve Seçkin TAŞ ;07.04.2018 Buenas Bistro Lounge Restaurant’da 7 Nisan Kimya Bayramı yemeği düzenleme çalışmalarını gerçekleştirdiler. Meslektaşlarımızla bir araya gelinerek daha çok meslektaşımızla tanışma fırsatı doğdu. Pek çok genç meslektaşımızda katılım gösterdi. Sosyal komite firmalardan temin ettikleri ürünlerle, gecede çekiliş yapılarak katılımcılara sürpriz hediyeler dağıtıldı.

08.04.2018 günü Froma Esans ve Aroma Firmasının sponsorluğunda “KENDİ PARFÜMÜNÜ KENDİN YAP” Workshop yapıldı. Ege Şube Başkanı Kim. Esin ÇINAR’ın İzmir Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği ile yapmış olduğu işbirliği ile İlköğretim düzeyinde 30 öğrencinin katıldığı etkinlik çok ilgi gördü. Etkinlik İzmir Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği Onursal Üyesi Prof. Dr.Yılmaz SEKİN ve Ege Şube Başkanı Kim.Esin ÇINAR’ın açılış konuşması ile başladı. Froma Esans ve Aroma Firması yetkilileri Mert Arda BAŞIKÜÇÜK ve Simge CİVELEK Parfüm yapımı, tarihçesi ve yaşamımızdaki önemi içerikli sunum yaparak çocuklarının Kimya ve Kozmetik sektörü hakkında bilgilendirme yapıldı. Her bir katılımcı için farklı farklı esanslar kullanılarak çocukların kendilerine parfüm yapması sağlandı. Genç katılımcıların son derece mutlu olduğu ve eğlendiği aynı zamanda Kimya biliminin uygulamalı çalışma yapıldı. Etkinlik sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Kulubün’den Şeyma ve Burak Gitar konseri ile etkinliğe renk kattılar. İzmir Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği; Ege Şube yönetimine, Forma firması ve workshopa katkı veren firma yetkililerine teşekkür sertifikası takdim edildi.

13.04.2018 gününde Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğrenci topluluğu ve Ege Şubesi Sosyal Etkinlik Komisyonu işbirliği ve Froma Esans ve Aroma firması katkılarıyla 7 Nisan Kimya Bayramı Bilim Şenliği düzenlendi. Şenlik DEÜ Fen Fak.Kimya Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Yavuz ERGÜN açılış konuşması ile başladı. Kimyagerler Derneği Ege Şubesine temsilen Şube Başkanı Kim.Esin ÇINAR,Ege Şubesi Başkan Yrd.ve aynı zamanda sosyal etkinlik Komisyon başkanı Kim. Yücel TEKER dernek çalışmaları hakkında genç meslektaşlarımıza bilgilendirme konuşması yaptılar. Kimya Bölüm Öğrenci Topluluğu başkanı Talha Yusuf BUDAK ve Başkan yardımcısı Merve ÇAYLAK program ve şenlik hakkında açıklama yaptı. Genç Kimyagerler üniversitede görev yapan pek çok değerli hocamız, dernek yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi. Öğrenci topluluk üyeleri pek çok kimyasal tepkimeyi hocalarınında katılımıyla ilginç gösteriler yaptılar. Dernek yönetim kurulu üyesi Kim. Serdar KASAP ve Kim.Yücel TEKER önderliğinde öğrenciler parfüm yapma workshop gerçekleştirildi. Parfüm yapma esnasında genç Kimyagerlerin çok heyecanla ve keyifli oldukları teorik gördükleri konuların uygulamasını görmenin mutluluğunu yaşadıkları görüldü. ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ’nin minik üyeleri de misafir olarak etkinliğe katılarak parfüm yapma atölye çalışmalarına katıldı. Yemek çay kahve ikramları sonrası DEÜ Müzik Kulübü müzik şöleni ile şenliğe katkı verdiler. Etkinlikler sonunda Kimya Bölümü Öğrenci kulübü dernek yöneticilerine ve sponsor olan firmalara teşekkür sertifikası ile onurlandırdılar.

Kimyagerler Derneği Ege Şubesi tarafından organize edilen faaliyetlerimizde sponsor olan Froma Esans ve Aroma firmasına, Medoffice Sağlık Endüstri A.Ş. firmasına, İzmir Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği’ne,DEÜ Kimya Bölümü ve Öğrenci Kulübüne, konuşmacılar ve katılımcılara katkı ve katılımlarından dolayı Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederiz.

18 Nisan 2018
Kimyagerler Derneği Ege Şubesi 2018 yılı 7 Nisan Kimya Bayramı Haftasında Meslektaşlarımızla birlikte pek çok etkinlik gerçekleştirdi. için yorumlar kapalı
415 kez görüntülendi
Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması
Kimyagerler Derneği Mobil Uygulaması