+90 (212) 222 68 38

08.05.2017 Pazartesi günü, Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü ve Kimya Topluluğu’nun ortak etkinliği olarak düzenlenen panel, Kimyagerler Derneği’nin yönetim kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

08.05.2017 Pazartesi günü, Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü ve Kimya Topluluğu’nun ortak etkinliği olarak düzenlenen panel, Kimyagerler Derneği’nin yönetim kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

08.05.2017 Pazartesi günü, Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü ve Kimya Topluluğu’nun ortak etkinliği olarak düzenlenen panel, Kimyagerler Derneği’nin yönetim kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Panele konuşmacı olarak katılan Kimyagerler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Güner, Genel Sekreter Hüseyin Polat ve Marmara Şubesi Başkanı Ahmet Aktaş bölümümüzün lisans ve yüksek lisans öğrencilerine mesleki hayatta kimyagerlik, kimya sektörü ve Kimyagerler Derneği hakkında bilgilendirme yapmışlardır.

İlk konuşmacı Sayın Hüseyin Polat sunumunda, Kimyagerler Derneği’ni tanıtıp, bir kimyagerin üniversite hayatı boyunca kendini sosyal olarak geliştirmesi, mesleki hayata atılmadan önce karşılaşılan durumlar ve CV nasıl hazırlanmalı gibi konulara yer vermiştir.

Ardından Sayın Mehmet Fatih Güner, kimyager olmasının yanı sıra iş adamı kimliği ile kimya öğrencilerinin iş hayatına atılımları sırasında karşılaştıkları durumları ve bu durumlar karşısında nitelikli bir kimyagerin nasıl bir tutum sergilemesi gerektiğine değinmiştir. Aynı zamanda mezun olduktan sonra iş imkanı açısından sektördeki çalışma yelpazesine vurgu yapmış ve hedef koyarak hareket etmenin öneminden bahsetmiştir. Kendi hayatından da örnekler vererek konuşmasını devam ettiren Sayın Güner, “Kimyager olmasaydım doktor olmayı isterdim ancak tıbbı kazansam bile nasıl kendi hastanemi açarım sorusu ile kariyerime yön verirdim” diyerek bir meslek dalına ait farklı bakış açılarına sahip olunabileceğine dikkat çekmiştir. Öğrencilik hayatından itibaren merak etmenin ilk hedef olarak benimsenmesini savunan Sayın Güner, kendini bilerek hareket eden bir öğrencinin hayatında başarılı konuma geleceğini tecrübesinden faydalanarak anlatmış ve öğrencilerin kendi isteklerinden vazgeçmemeleri doğrulusunda çok sıkı çalışmalarını öğütlemiştir.

Son konuşmacı Sayın Ahmet Aktaş ise konuşmasında kendi kimyagerlik kariyeri hakkında bilgi verip, öğrencilerin kendi hayallerinin peşinden gitmesi için karşılarına çıkan engellere karşı dik durup ilerledikleri yolda cesaretlerini asla kaybetmemeleri gerektiğine değinmiştir. Kozmetik sektörü hakkında da bilgilendirme yapan Sayın Aktaş’ın konuşmasından sonra Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölüm Başkanı Doc .Dr. Gökhan Gece kapanış konuşmasını yapıp, panel katılımcılarına ve öğrencilere teşekkür etmiştir.

12 Mayıs 2017
08.05.2017 Pazartesi günü, Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü ve Kimya Topluluğu’nun ortak etkinliği olarak düzenlenen panel, Kimyagerler Derneği’nin yönetim kadrosunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir. için yorumlar kapalı
626 kez görüntülendi